Poznej a chraň Projekt "Budeme na očích" Fond Hejtmana Lidice fond primátora Experimentem k hlubšímu poznání Rozvoj ŠVP Albatros Aktivní Kladno Archiv projektů Tajemství žlutého kontejneru – dotace města Využití dotací města Projekt Šablony pro SŠ 2017 – 2019 Využití dotací města 2 Využití dotací města 3 Využití dotací města 4 Využití dotací města 5 Využití dotací města 6 Využití dotací města 7 Využití dotace města 8 Využití dotace města 9 Projekt Vzdělávání IV. Využití dotace města 10
Projekt "Budeme na očích"

Rada města Kladna rozhodla o vyhovění žádosti o dotaci ve výši 30 000 Kč.

Dotace je využita na rekonstrukci vitrín, které budou sloužit ke zprostředkování pozorování druhů u nás žijících, ale často i cizokrajných druhů celosvětově ohrožených, které má naše škola jako modely či vycpaniny uloženy v depositu. Dále budou upravené vitríny sloužit ve prospěch lepší informovanosti o ochraně životního prostředí.

V současnosti v depositu uložené modely můžeme bohužel používat pouze jako ukázky malým skupinám (např. při odborných soutěžích, při práci v biologickém kroužku apod.), a to pro nedostatek místa ve stávajících vitrínách.

Poskytnutá dotace spolu s dalšími prostředky je využita na rekonstrukci skříní z deposita tak, aby po rekonstrukci mohly být umístěny mimo kabinet biologie, a skvělé ukázky nashromážděné našimi předchůdci mohli obdivovat všichni studenti i návštěvníci naší školy. Vitrínové skříně budou rovněž sloužit k prezentování různých prací studentů, které v rámci environmentální výchovy ve škole probíhají.

Děkujeme radním za projednání a za kladné rozhodnutí o dotaci za tímto účelem.

Všechny zveme na prohlídku nových instalací vitrín a na zhlédnutí sbírek z depositů, s trochou nadsázky – Zveme vás na odhalení – projekt "Budeme na očích".

O termínu budeme včas informovat a zároveň bude uveden na školním webu.

17. prosince 2009

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)