Poznej a chraň Projekt "Budeme na očích" Fond Hejtmana Lidice fond primátora Experimentem k hlubšímu poznání Rozvoj ŠVP Albatros Aktivní Kladno Archiv projektů Tajemství žlutého kontejneru – dotace města Využití dotací města Projekt Šablony pro SŠ 2017 – 2019 Využití dotací města 2 Využití dotací města 3 Využití dotací města 4 Využití dotací města 5 Využití dotací města 6 Využití dotací města 7 Využití dotace města 8 Využití dotace města 9 Projekt Vzdělávání IV. Využití dotace města 10
Využití dotací města 6
Nákup mikroskopů

Na návrh Komise pro životní prostředí Rad města Kladna jsme získali dotaci na nákup mikroskopů. Digitální mikroskopy bude využívat na poznávací, výzkumnou a expediční činnost přírodovědný kroužek Sovy organizovaný při gymnáziu v Kladně. Podporujeme zvláště nadané studenty se zájmem o přírodní vědy, ochranu životního prostředí a udržitelného rozvoje. Digitální mikroskopy, které jsme vybrali, mají horní i dolní osvit, mohou při malých zvětšeních pracovat jako binokulární lupa, například pro pozorování hmyzu, při velkých zvětšeních jako klasický mikroskop. Přenos obrazu je zajištěn digitální kamerou umístěnou v objímce okuláru, viz obrazová dokumentace.

Zakoupili jsme sedm digitálních mikroskopů Student III, využili jsme celou dotaci 27 450 Kč, zbývající část doplatila škola. Kroužek SOVY a studenti Experimentálního semináře biologie se aktivně podílejí na ochraně životního prostředí přímo v Kladně a jeho okolí. Pravidelně se účastníme akcí pro veřejnost podporujících ochranu prostředí, například Ukliďme Česko. Další akce pro ochranu životního prostředí pořádáme ve spolupráci s odborem životního prostředí, po domluvě s vedením Odboru pro ŽP. Studenti např. uklízeli a pomáhali s managmentem lokality Bukovka.

SHRNUTÍ

Děkujeme za podporu

3. listopadu 2020

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)