Nechme šelmy žít

Naše skupina ze třídy O4.A (Jindrová Lucie, Balladová Tereza, Vávrová Anna, Nedvěd Jakub a Macháček Vladimír) se společně s družstvem O5 (Křivková Tereza, Benešová Kristýna, Kyliášová Sandra, Matějíčková Zuzana a Součková Gabriela) zúčastnila finále soutěže „Nechme šelmy žít“, kterou pořádala Zoo Praha.

V únoru proběhlo první kolo ve kterém jsme vyplňovali znalostní kvíz o ohrožených šelmách, zúčastnilo se ho celkem 20 družstev. Druhý úkol probíhal od března do dubna. Každému družstvu byla přidělena jedna ohrožená šelma a o té si mělo připravit vhodný propagační materiál ( plakát, leták, nějakou stolní hru... ). Náš tým odevzdal plakát s hrou i leták o rysovi pardálovém. Družstvo 05 poslalo krásnou prezentaci o vlkovi . V posledním, třetím kole jsme si měli připravit vystoupení (formou divadla, přednášky, prezentace, filmu…) . Na přípravu jsme měli měsíc a dlouho jsme si se zadáním lámali hlavu. Nakonec jsme si připravili pořad s hosty, kteří diváky zábavnou formou seznamovali s problematikou ochrany rysa v jeho přirozeném prostředí. 05 si přichystala soutěž na způsob hry „Riskuj“.

Na Den dětí, 1.června se konala Dětská konference v pražské ZOO, kde mělo sedm týmů, kterým se podařilo postoupit do finále, svá vystoupení předvést. Celá akce se nám líbila a velmi nás potěšilo výsledné druhé místo.

Odkaz na stránky zoo s informacemi o akci.

4. června 2010

Mgr. Veronika Nedvědová (gymnasiumkladno cz alt64 veronika nedvedova)