Günzburg - výměna říjen 2009

Výměnný pobyt 19.-24. 10. 2009

Říká se, že dvakrát do stejné vody nevstoupíš. Avšak letos to úplně neplatilo. Jako každý rok se uskutečnil výměnný zájezd do Německa (respektive do Günzburgu) pod vedením profesorek Šrámkové a Kohoutové a pro některé z nás zúčastněných to byla právě již druhá výměna.

Stejně jako vloni se nám v průběhu pobytu podařilo vytvořit velmi dobrou česko-německou partu, která se společně rozhodně nenudila. Kdo se bál jazykových překážek, po pár hodinách v rodině zjistil, že nebyl důvod ke strachu. Komu nevyhovovala němčina, dorozuměl se pomocí řeči těla nebo angličtiny. Problémy se neobjevily ani u "holek francouzštinářek", které se s němčinou setkaly maximálně u znělky Kobry 11.

Během výměny jsme například navštívili starostu Günzburgu, zámek Linderhof, kostel v Ulmu s největší kostelní věží na světě či Technické muzeum v Mnichově. Po večerech se pokračovalo v česko-německém sdružování a v ochutnávce německého piva, které se zde smí pít od 16 let, v některém z günzburgských barů. Příští školní rok na podzim se výměnný pobyt uskuteční znovu a vy, studenti našeho gymnázia, jste na něj srdečně zváni. Čím více nás pojede, tím více zábavy a nezapomenutelných zážitků zažijeme!

11. listopadu 2009

Přemysl Adamec, bývalá 4.C (2011)