Katedra kybernetiky FEL ČVUT - exkurze

V pondělí 20. 10. 2008 jsme se s fyzikálním seminářem zúčastnili exkurze na FELu, na katedře kybernetiky. Navštívili jsme oddělení Inteligentní a mobilní robotiky, kde se zabývali stavbou a programováním robotů, oddělení Biomedicínských aplikací, kde vyvíjeli zařízení na ovládání počítače pohybem očí, a Centrum strojového vidění, kde pracují např. na zařízení do auta, které rozlišuje a reaguje na silniční značky.

Po exkurzi jsme se šli podívat na výstavu týkající se obřího urychlovače částic, ale bohužel jsme se nedozvěděli nic nového – všechno bylo již vystaveno na internetu. Kromě toho jsme dorazili den před oficiálním začátkem výstavy, takže z jejího finálního obsahu bylo možné spatřit jen zlomek. Tak třeba příště...

16. listopadu 2008

Norbert Žofák, bývalá 4.A (2010) (seznam cz alt64 norbert zofak)