Bobřík informatiky 2021

Pro ty z Vás, kteří jste se neúčastnili předchozích ročníků, jedná se o informatickou soutěž podobného zaměření jako matematický Klokan, jmenuje se Bobřík informatiky.

Soutěž je určena žákům 5.–9. tříd základních škol a studentům středních škol. Soutěžící jsou rozděleni do kategorií podle toho, jaký ročník školy navštěvují.

Celý test trvá 40 minut, probíhá přímo na počítači. Otázky jsou rozděleny do několika kategorií podle obtížnosti a počtu získaných bodů.

Pro nižší gymnázium má jen školní kola, koná se pro primu a sekundu od 7. 11. 2021celý týden – výsledky jsou viditelné jen pro pracovníka školy. Další kategorie budou soutěžit příští týden od 15.11.2021. Do oficiálních výsledků budou zařazeni jen Ti, kteří jsou starší 16 let a podepíší souhlas při startu testu. Ostatní mohou být anonymní. Pokud by někdo v kategorii Junior chtěl být na oficiálních seznamech a není mu 16, musí přinést podepsaný souhlas od rodičů.

Kadet
8.–9. r. ZŠ (tercie a kvarta osmiletého gymnázia)
15. 11. (pondělí) – tercie bude mít hodinu informatiky (s bobříkem),
19. 11. (pátek) – kvarta bude mít hodinu informatiky (s bobříkem),
Junior
1.–2. r. SŠ (kvinta a sexta osmiletého gymnázia)
16. 11. (úterý).
2.A a 1. A bude absolvovat Bobříka o hodinu informatiky. Ostatní zájemci mohou test absolvovat 4 hodinu v učebně 50 nebo doma. Zájemci se domluví osobně nebo e-mailem s p. Pelikánovou
Senior
3.–4. r. SŠ (septima a oktáva osmiletého gymnázia)
15. 11. (pondělí). Zájemci přijdou samostatně udělat test do učebny informatiky druhou (49) nebo třetí (50) hodinu. Také mohou test absolvovat doma. Jedná se o postupující kategorii.

12. listopadu 2021

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)