Zkoušky FCE na naší škole

Ministerstvo školství udělilo výjimku pro pořádání mezinárodních zkoušek, které mohou být konány v počtu do 10 lidí za pečlivého dodržování všech bezpečnostních opatření. Proto tuto sobotu mohou na naši škole nakonec proběhnout dlouho plánované cambridgeské zkoušky FCE.

Přihlásilo se a pilně se na ně připravovalo 27 studentů naší školy. Museli být kvůli vládnímu nařízení rozděleni do 4 skupin, ale jsou rádi, že zkoušky mohou proběhnout ve známém prostředí na půdě naši školy, což snad pomůže zmírnit jejich případnou nervozitu.

Pokud budou úspěšní, tak jim letos poprvé bude moci certifikát z této zkoušky nahradit maturitu z angličtiny. Držíme palce jim i jejich odvážnějším spolužákům, kteří se rozhodli o týden později zkusit vyšší úroveň C1 (CAE).

Good luck!

9. ledna 2021

Mgr. Veronika Mandlíková (gymnasiumkladno cz alt64 Veronika Mandlikova)