Grandfinále PIšQworky – Káčátko naposledy neprohrálo ani jednou

Bylo, nebylo. Za devatero horami a devatero řekami, prostě v Brně, se konalo v pátek 7. 12. 2018 Grand finále 10. ročníku soutěže v pIšQworkách. A pro náš tým Káčátko naposledy – Jan Dáňa (kapitán), Filip Brukner, František Fňukal, Matěj Kripner a Dan Krupička (všichni O8) to dopadlo skoro jako v pohádce. Káčátko ani jednou neprohrálo a získalo 2. místo (přece jen tam remízy byly).

Turnaj byl mezinárodní, účastnilo se ho 24 týmů z Česka i Slovenska. Přečtěte si podrobnou reportáž o Grand finále. Pro úspěch v turnaji nestačí jen hrát a trénovat, ale hra na Grand finále je již o naučených zahájeních a schématech. Takže pokud nestudujete, neuspějete.

Grand finále předcházelo krajské a oblastní kolo. V krajském kole tým Káčátko skončil na 2. místě za týmem „Párky zdarma“ (Gymnázium Beroun) – vítěz finále 2017 a 2016. Letos v Grand finále zůstal tým „Párky zdarma“ za námi na 3. místě. Na kraj nás doprovázel náš druhý tým GKladno – Luděk Svoboda (kapitán), Stříbrný Jaroslav, Rudovský Aleš, Rubáš Richard a Mezera Matěj (všichni O6), který v oblastním kole skončil na druhém místě. Bohužel v krajském kole se dostal do skupiny s týmem Káčátko a nepostoupil.
Přečtěte si reportáž z krajského turnaje a oblastního kola

Blahopřejeme k velkému úspěchu.

Fotografie naleznete na Facebook

Grand finále pišqworky

8. prosince 2018

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)