Zážitky ze Švédska

Ve dnech 2. 9. až 10. 9. 2016 jsme se společně s profesorkami Linhartovou a Čápovou zúčastnili poznávacího zájezdu do Švédska.

Je až neskutečné, kolik jsme toho za pouhý týden zažili. Samozřejmě jsme stihli navštívit mnoho památek a muzeí. Viděli jsme například technické muzeum v městě Malmö, Volvo Museum a Universeum v Göteborgu anebo třeba muzeum zápalek v Jönköpingu. Prohlédli jsme si také spoustu památek – katedrálu v Lundu, sídlo královské rodiny Drottningholm ve Stockholmu a nespočet kostelů. Při návštěvě Stockholmu jsme dokonce mohli vidět legendární střídání stráží a to na koních. Pro spoustu z nás byl silným zážitkem druhý den, který jsme z velké části strávili v zábavním parku Lisebergu. Děsivou horskou dráhu Helix anebo nejvyšší volný pád v Evropě AtmosFear jsme si nemohli nechat ujít. Třetí den byl spíše odpočinkový. Na vypůjčených kánoích a kolech jsme objevovali krásu švédského venkova. Protože nám opravdu přálo počasí, ti otužilejší z nás se mohli i koupat. A pokud někomu venku byla zima, mohl si koupání vynahradit šestý den – náš poslední den ve Švédsku – kdy jsme navštívili vodní park v Jönköpingu. Poslední den celého zájezdu, den sedmý, se odehrával v Kodani – Benátkách severu. Zde jsme se byli podívat na proslulou sochu Malé mořské víly a poté absolvovali asi hodinovou projížďku kodaňskými kanály. Následoval krátký rozchod po pěší zóně plné obchodů a pouličních hudebníků. Zde jsme se se zájezdem rozloučili a pospíchali do přístavu Trelleborg, kde jsme se nalodili na trajekt a jeli domů.

Myslím, že za všechny účastníky můžu říct, že se zájezd opravdu vydařil a plně jsme si ho užili. Pokud budete mít v budoucnu možnost jet, určitě ji využijte, protože zažijete něco, na co budete moc rádi vzpomínat.

Kateřina Kuželová

Fotografie z akce Facebook

22. září 2016

Mgr. Kateřina Linhartová (gymnasiumkladno cz alt64 katerina linhartova)