Úvod | Aktuálně | Výuka | Úspěchy | Přijímačky | Fotogalerie | Fórum | Projekty | Různé | English
O škole    Stránky    Ostatní    Sovy    Burza    Kladno    KMD    
Stránky
Diskuse o stránkách - co by se dalo zlepšit a podobně

Vložit nový příspěvek

Vložit nový příspěvek

              

Zobrazení příspěvků

18. 1. 2015, 13:11
:-S Marek Vasl (seznam cz alt64 vasl marek)
@Palec: Nahrávat obrázek na web je strašně nepraktický. A z čeho usuzuješ, že fórum má sloužit pro jednoduchou diskuzi?
17. 1. 2015, 21:17
B-) Palec (gmail com alt64 malecektomas)
@Marek Vasl: Na fórum? Vystavte ten obrázek někam na web a do fóra dejte jenom adresu. Fórum má sloužit pro jednoduchou diskuzi, ne pro výměnu dokumentů, rozšíření jeho možností v tomto směru neplánuji.
17. 1. 2015, 21:08
Marek Vasl (seznam cz alt64 vasl marek)
Dobrý den, je nějaká možnost, jak k příspěvku přiložit obrázek? Taková věc by byla dost užitečná...
16. 12. 2014, 16:25
Jeho brácha
2Anonym:
Podívej se na školním PC na disk Q, tam je většina těchto akcí. Školní web není photo-friendly. :-/
16. 12. 2014, 16:19
:-( Anonym
Prosím mohli byste sem uveřejnit fotky z loňského adapťáku? Nějak tu schází...
10. 11. 2014, 22:49
:-) sy (gymnasiumkladno cz alt64 sy)
Jakubovi i dalším diskutujícím:
Fotogalerie obsahuje aktualní fotografie i archiv. Sekce Procházka školu je z roku 2008, tedy je již archivní (patřičná je jedině výtka, že není jasně uvedeno).
Následně existuje Virtuální prohlídka školy, dostupná na hlavní stránce, ale čas rychle plyne, takže ani tato videa již neodpovídají současnému stavu, mnoho učeben se změnilo, někde přibyla technika, jinde se změnilo uspořádání. Jsme jen rádi, že probíhají změny.
Zájemcům o studium a rodičům doporučuji navštívít školu na Den otevřených dveří viz sekce Aktuálně.
9. 11. 2014, 22:28
:-( Anonym
http://www.gymnasiumkladno.cz/foto.php?id=3
14. 6. 2014, 21:40
:-) Jakub Havlíček (windowslive com alt64 jakubhavlicek)
Zuzana Vlčková: Informatika::Takovéhle uspořádání/počítače tam už x let nejsou, to samé s vyjímkou uspořádání je ve výtvarce :)
14. 6. 2014, 7:44
B-) Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)
Jakub
Které fotky se Ti nezdají?
13. 6. 2014, 22:27
:-) Jakub Havlíček (windowslive com alt64 jakubhavlicek)
Ve fotogalerii by chtělo vyměnit fotky učeben 50 a 51 (nejsou aktuální)
26. 5. 2014, 7:50
Lucie Pelikánová (gymnasiumklando cz alt64 pe)
2Markéta:
Už jsem to opravila. Špatný export.
25. 5. 2014, 11:35
B-) Markéta Šťáhlavská (email cz alt64 stahlavska)
V rozvrzích na 2. maturitní týden nefunguje středa a čtvrtek - v souboru PDF je pondělí a úterý z 2. týdne ;-)
22. 1. 2014, 20:29
B-) Palec (gmail com alt64 malecektomas)
K diskuzi o sociálních sítích jsem právě narazil na článek o studii provedené dvěma doktorandy z Princetonu. Data z Google Trends a epidemiologický model použili k předpovědi vývoje používanosti Facebooku. Model validovali jeho aplikací na MySpace.

http://www.fastcompany.com/3025273/fast-feed/study-facebook-will-lose-80-of-its-users-by-2017

Výsledek je, že Facebook by se měl v nejbližších letech hodně strmě propadat.

Možná tedy není až takový problém, že tam škola profil nemá. :-) Otázkou zůstává, jak doopravdy propagaci školy zlepšit a jak mít aktivní a schopné studenty.
19. 11. 2013, 7:16
B-) Marek Lukas (gmail com alt64 tajnymg)
Mohu spustit Twitter stranku na testovaci tyden? Pak ji preci budu moct odstavit v pripade problemu. Jen nevim jestli nevadi ze to bude na muj mail.
18. 11. 2013, 16:15
:-D Marek Lukáš (gmail com alt64 tajnymag)
@Palec
1) On Twitter ale stejně neslouží jako zpravodaj. Slouží spíše jen jako notifikační rozcestník
2) Věřím že uživatel Twitteru si zvládne ověřit informaci lépe než fejsbůčkař
3) Já bych se toho klidně ujal ;-)
18. 11. 2013, 13:45
B-) Palec (gmail com alt64 malecektomas)
@Marek Lukáš Přesně to jsem měl na mysli, když jsem psal, že by export části webu na nějakou sociální síť nebyl problém. Zrovna Twitter je mi docela sympatický, takže bych ani v principu neměl nic proti tomu, aby existoval oficiální profil a z webu se na něj odkazovalo. Jenomže takovou věc nechci spravovat – Twitter nepoužívám a o tom, že export najednou přestal fungovat, bych se dozvěděl jako poslední. Je lepší export na Twitter nemít než ho mít rozbitý. Neznalý člověk pak najde stejné informace na víc místech a musí pátrat po tom, které zdroje fungují.
18. 11. 2013, 13:27
B-) Marek Lukáš (gmail com alt64 tajnymag)
A co nastavit automaticky export nadpisu clanku z ,,Aktualne" na Twitter? Pokud je RSS speavne fungujici byla by to otazka 10 minut.
18. 11. 2013, 1:19
B-) Palec (gmail com alt64 malecektomas)
Ad můj předchozí příspěvek, by bylo jasné, co jsem měl na mysli: Internet je podle mě jediná opravdová sociální síť a na téhle síti už GK svůj profil má. Právě si prohlížíte jednu z jeho podstránek. Ano, na sociální síti by měly být rozvrhy, suplování, seznam členů profesorského sboru, aktuality ze života školy a města, diskuze studentů a pedagogů (fórum), …

Kdybychom chtěli profil na jiné síti, je zbytečné tam vytvářet něco úplně nového. Obecnější než Internet ta síť nebude. Jde tedy o to, abychom vybrali vhodný obsah z našeho webu a exportovali jej na cílovou síť. To by nemusel být až takový problém, jak by to mohlo vypadat, s tím mám z KSP trochu zkušeností.

Aktuální zůstává otázka, kdo se bude o profil školy starat, ať už na libovolné síti. Tenhle web podle mě žije daleko méně, než by si zasloužil, a po technické stránce je v klinické smrti. Občas ode mě vyjde pokus o resuscitaci, nebo spíš možná na poslední chvíli zabraňuju odpojení od přístrojů, ale to nikam nevede.
18. 11. 2013, 1:04
B-) Palec (gmail com alt64 malecektomas)
@Jonáš Ono by šlo argumentovat, že škola je součástí sociálního života. Mně jenom přijde, že je scestný pohled Internet = počítačová síť, Facebook = (Ta) sociální síť. Internet má sociálních featur až až.

Jeho liberalita dokonce dovoluje bandě asociálů trhnout se a postavit si v koutku budku, kde se budou scházet stranou od ostatních. Všechny ostatní i sebe navzájem začnou pomlouvat, podaří se jim uvnitř rozjet hroznou drbárnu a natolik je to začne bavit, že budou zvát další a další, aby se k nim přidali a něco práskli na sebe a své blízké. Aby jim žádné drby neutekly, z budky pokud možno nebudou vylézat, ven budou jenom posílat pozvánky a to samé budou chtít po nově příchozích. Budka se bude plnit a zvětšovat, až uvnitř bude asociálů tolik, že začnou za asociály označovat všechny ostatní.

Z pohledu člověka zvenku nastává dilema. Jít dovnitř, nebo zůstat venku? Nebo se snažit běhat sem a tam? Co mě stojí jakou oběť?

Neomezené drbání mě nebaví, není pro mě důležité. Chci si jenom občas s někým popovídat, dojít na koncert, do hospody, … Chci se ale bavit jak s těmi vevnitř, tak s těmi venku. Ideálně venku, protože mačkat se vevnitř a trpět vymyšlenými omezeními samosprávy budky nechci, navíc když dychtivě poslouchá každé moje slovo, i když jí není určeno, a naopak si bude hrát na hluchou, když po ní něco budu chtít. Klidně bych se bavil i skrz okno nebo dveře, ale to je právě to, co se s touhle budkou dělat nedá.

Podle mě jsou sociální sítě dobrý nápad s (v současné době) mizernou implementací, kde Facebook je asi nejhorší. Podle mě je komunikace základem života ve společnosti a sociální sítě ji zásadním způsobem pokřivují a blokují. Centralizace nikdy nebyla Internetu vlastní, přesto se v mnoha podobách už objevila a vždycky se zjistilo, že má zásadní mouchy. Až mi někdy zbyde čas a chuť, zkusím se porýpat v Diaspoře a zjistit, kam to zatím dotáhly decentralizované sociální sítě.
17. 11. 2013, 20:20
B-) Monika
2fauní: přečetla jsem si všechny příspěvky a nikde jsem nenašla,že by byl Michal poslán někam. Pouze zde několik lidí vyjádřilo svůj rozdílný názor na facebook a od toho snad diskusní fóra jsou,aby se diskutovalo a ne slepě souhlasilo s prvním příspěvkem. Nebo se snad mýlím?

Alpiq
generální partner školy

Sambar sport
sponzor školy

© Gymnázium Kladno 2004-2022
Kontakty    Partneři    Webmasteři    Novinky    Vyhledávání (pre-alfa)