Hlavonožci – výstava

Gymnázium Kladno a o.s. Arteum Vás srdečně zvou na výstavu Hlavonožci Jitky Navrátilové a Ivana van Chrastena.

Nová výstava v galerii „V nikách“ představí dvojici autorů Jitku Navrátilovou - sochařku a Ivana van Chrastena - geologa, kteří se dlouhodobě zabývají fotografickým zpracováním meditativních symbolů a prazákladů.

Je jim společné přírodní uvažování, kriticky se vyjadřují jak k přehnané ekometodice, tak k zacházení s přírodou a vracejí se k základním principům žití. Jejich figurativní podoby hlavonožců ve výklencích nad schodištěm jsou alegorie éterických bytostí snad andělů nebo zjevených ochránců.

výstava Hlavonožci

7. května 2014

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)