Úvod | Aktuálně | Výuka | Úspěchy | Přijímačky | Fotogalerie | Fórum | Projekty | Různé | English
Šachový turnaj družstev škol – krajské kolo

Dne 3. 4. 2014 se uskutečnil v Praze na Vysoké škole finanční a správní šachový turnaj družstev škol, na kterém družstvo naší školy nemohlo chybět. V minulém roce naše družstvo tento turnaj vyhrálo. Za doprovodu pana profesora Berana jsme vyrazili v sestavě:

1. Jakub Haman
  2. Adam Čáp
  3. Martin Vytáček
  4. Ondřej Škubal
  5. Martina Tajovská

Byli jsme nasazeni jako číslo 1 a v 1. kole jsme vyhráli přesvědčivě 4-0. Nicméně v dalších dvou kolech jsme ztratili pár bodů a ocitli jsme se až na třetí řadě stolů a měli co dohánět. Vše se vyvíjelo v náš prospěch a do posledního kola jsme šli s 1,5bodovým náskokem na druhá dvě družstva. Poslední zápas se nám podařilo udržet a skončili jsme s půlbodovým náskokem první. Stali jsme se tak jediným družstvem, které tento silně obsazovaný turnaj vyhrálo za jeho čtyřletou existenci dvakrát.

Kuba se stal nejúspěšnějším hráčem na 1. šachovnici se ziskem 6 bodů ze 7 partií a já nejúspěšnějším hráčem na 4. šachovnici se ziskem 5,5 bodu ze 6 partií. Adam uhrál 5 bodů ze 7 možných na 2. šachovnici, Martin na 3. šachovnici uhrál 3,5 bodu ze 7 a Martina zůstala stoprocentní, když přispěla svým bodem v 1. kole. Další informace o turnaji najdete na stránce s přehledem.

Naše družstvo čeká příští úterý a středu mistrovství republiky, tak nám držte palce. :o)