Matematický klokan

Milý studente, jistě tě zajímá, jak „jsi na tom“ v porovnání se svými vrstevníky z jiných škol v Čechách, ale také se studenty v Polsku, ve Franci, a v dalších evropských i světových zemích. Zúčastni se soutěže
Matematický klokan

Den: pátek 18. 3. 2011

Hodina: 8.00 hod (1.+2. vyuč. hodina)

Kde: Gymnázium Kladno

Myšlenka zorganizovat matematickou soutěž, která by nebyla orientována jen na matematické talenty, ale měla celoplošný charakter, vznikla před několika lety v Austrálii. Soutěž se zalíbila nejen australským dětem, ale i učitelům, takže se brzy objevila v některých asijských zemích a v Evropě.

Vlastní soutěž je na naší škole rozdělena do 4 kategorii podle věku:

Zajímavý je pro všechny účastníky určitě i pocit, že v jeden den tj. v pátek 18. 3. 2011 přibližně ve stejnou hodinu, zasedne mládež na celém světě a řeší stejné úlohy, aby si ověřila své myšlení. V některých zemích musí žáci tento pocit zaplatit, u nás vám ho nabízíme zdarma. Dostanete bodové ohodnocení a osvědčení o účasti. Jména nejlepších odešleme do ústředí.

Pojďte a přesvědčete se, že i vaše schopnosti jsou srovnatelné se světem.

Máte-li zájem, přihlaste se u svého učitele matematiky.

14. března 2011

Mgr. Marta Sojková