Zpráva o vernisáži

V pondělí 15. 11. 2010 byla zahájena v budově Gymnázia Kladno výstava věnovaná významnému českému výtvarnému umělci a básníkovi Jiřímu Kolářovi, který strávil část svého života v našem městě. Kladno určitě zanechalo stopu v jeho životě, přestože další čas prožil ve francouzském exilu.

Spolu s uvedením výstavy Jiřího Koláře jsme představili galerii V nikách (niky ve schodištích gymnázia), která by měla především našim studentům představovat umělecká díla mladé výtvarné generace. Aktuálně jsou v nikách představena díla Zdeňka Ruffera, absolventa ateliéru sochařství na Vysoké škole umělěckoprůmyslové v Praze.

Výstava byla uvedena Zuzanou Vlčkovou, učitelkou gymnázia. Slovo k osobě pana Jiřího Koláře přednesla paní MgA. Dagmar Šubrtová.

Součástí výstavy je projekt, kterého se může zúčastnit každý z vás, kdo si přinese klíč, který již nevede k žádným dveřím, a který byste byli ochotni přidat do velké „klíčové koláže“.

Děkujeme,
Gymnázium Kladno
Občanské sdružení Arteum
MK ČR