Matematický klokan 2004

V pátek 19. 3. 2004 proběhl na naší škole další ročník soutěže Matematický klokan. Z naší školy se soutěže účastnilo 208 studentů, z nichž nejlepší dosahovali výsledků nad sto bodů.

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do mnoha zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze třiceti zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF a Katedrou algebry a geometrie PřF UP Olomouc. Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A - plně hrazené z prostředků MŠMT.

19. března 2004

Jindřich Libovický, bývalá O8.A (2007) (seznam cz alt64 jlibovicky)