Francouzsko-české dny 2010

Letos proběhl na naší škole již pátý ročník Francouzsko-českých dnů pořádaných Francouzsko-českým klubem v Kladně, kterými se naši studenti francouzského jazyka zapojili do celosvětových březnových Dnů Frankofonie. Na projektu letos pracovali zejména studenti francouzských seminářů.

Francouzské dny na našem gymnáziu začaly konferencí-debatou s názvem Belgie. Studenti připravili projekt, který měl přiblížit partnerství našeho gymnázia s Collège royal Marie-Thérèse de Herve v Belgii od jeho počátků až do současnosti. Studenti vypracovali powerpointové prezentace, které přiblížily Belgii (zeměpisné, historické, politické a jiné obecné informace) a dále pak vývoj partnerství obou škol. Mnozí ze studentů se sami zúčastnili výměnného pobytu a tak se mohli podělit o své vlastní zkušenosti a zážitky. Studenti také shlédli dokument o Belgii a animovaný seriál Tintin en Amérique.

Ti, kteří uvažují o studiu ve Francii, si přišli poslechnout přednášku s besedou Erasmus. Dvě studentky se podělily o své zážitky během studia v Paříži. Přednáška s diskuzí byla jistě pro studenty přínosná. Na závěr jsme shlédli francouzský film o Erasmu - Auberge espagnol.

V rámci Francouzsko-českých dnů v Kladně studenti mohli také navštívit výstavu s názvem Biodiversité (Biodiversita), která se konala v rámci Mezinárodního roku biodiverzity. Také si mohli poslechnout koncert bretonské skupiny Bran nebo jít do kina na francouzské filmy - Muž a jeho pes, Coco Chanel, Mikulášovy patálie - či do divadla na Molièrova Lakomce.

Zejména pro maturanty pak byla určená přednáška o Maghrebu.

Projekt Francouzsko-české dny byl úspěšný a díky všem studentům francouzského jazyka za jejich účast a pomoc během Francouzských dnů v Kladně.

Účastníci projektu

Díky!

8. dubna 2010

PhDr. Tereza Černá (gymnasiumkladno cz alt64 tereza cerna)