Mladá věda v Kladně - studentská konference

Workshopu Pokroky v biomedicínském inženýrství, který proběhl na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v úterý 13. 10. 2009, tentokrát pod názvem Mladá věda v Kladně, se účastnili i studenti našeho gymnázia nejen v hledišti, ale i jako přispěvatelé. V rámci workshopu se uskutečnila ve velkém sále studentská konference, na které vystoupili studenti středních škol a studenti FBMI. Souběžně byly další příspěvky studentů FBMI vystaveny formou posterů.

Naši studenti Anita Brožková a Jan Smyčka seznámili publikum se svým příspěvkem Kuchařka biologických pokusů. Příspěvek měl velmi dobrý ohlas a na žádost vyučujících ostatních škol je zde vystaven. Tato práce byla součástí SOČ Anity a Honzy, se kterou na národním kole obsadili sedmé místo. Přímo v průběhu prezentace předvedli jeden z pokusů - izolaci DNA.

Konference se zúčastnili ředitelé, vyučující a studenti ze středních škol z celé republiky, například přijeli studenti až z Ostravy. Z naší školy se zúčastnili studenti seminářů z biologie, biologie člověka, chemie a zájemci o studium na FBMI.

Pokud vás zajímá podrobný program workshopu, je na stránkách FBMI.

14. října 2009

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)