Vánoční volejbalový turnaj 2004

Poslední vyučovací den před vánočními svátky se na naší škole místo vyučování nebo tradičních procházek sportovalo. Volejbalový turnaj O cenu doktora Jirky Mencla přilákal spoustu studentů a tak o zábavu ani pěkné sportovní zážitky nebyla nouze.

Do soutěže se přihlásilo čtrnáct týmů, které tvořili dohromady chlapci i dívky. Celky byly rozděleny do čtyř skupin, ze kterých dva postupovaly do čtvrtfinále. Hrálo se už od rána bez přestávky v obou tělocvičnách a výsledek byl znám kolem druhé hodiny odpolední. Postupovým sítem prošli nejlépe Knucks (O7.A) a umístili se na prvním místě, druhou příčku obsadili Interclass (O7.A, O8.A, 1.B) a třetí skončili překvapivě jedni z nejmladších, Menclíci (O4.A, O2.A). Všichni na medailových pozicích obdrželi drobné ceny a gratulaci od zástupce ředitelky školy Jiřího Mencla.

Věk ani nadání příliš nerozhodoval, a tak se turnaj stal příležitostí, kde mohli své umění předvést všichni amatéři. Podle pravidel soutěže musely v šestičlenném týmu hrát vždy minimálně dvě dívky na každé straně a tak měly příležitost změřit si síly s chlapci.

Bohužel v dolní tělocvičně byly díky nižšímu stropu mírně zhoršené podmínky, ale i s tím se hráči dobře vyrovnali. Celým turnajem se nesla příjemná kamarádská atmosféra. Hlavní organizátor akce, Petr Jakovec, řekl: "Jsem rád, že se něco takového podařilo udělat. Potěšila mě ochota vedení školy a zejména vysoký zájem spolužáků. Rád bych, aby se podobné akce pořádaly i nadále a častěji."

Soupisky prvních tří

Knucks (T. Černý, J. Eberle, K. Koblová, S. Bejšáková, J. Pýcha, R. Dědina, C. Škuta, P. Jakovec, K. Wantochová)

Interclass (P. Vait, R. Levá, L. Koucký, M. Horáček, M. Vaitová, J. Škrobánková, J. Steckovičová, L. Voňavková, K. Burianová)

Menclící (J. Mencl, J. Krabec, T. Pelc, M. Scheiner, M. Hrabětová, G. Kotvová)