Vánoční volejbalový turnaj 2008

V pátek 19. 12. se konal již pátý ročník volejbalového turnaje "O cenu doktora Jirky Mencla". Jinak hladký průběh zpočátku poněkud brzdilo uklízení horní tělocvičny po vánočním koncertu (jeho organizátoři, ač po umělecké stránce ze všech stran glorifikováni, by se tedy měli příště věnovat i otázce úklidu - například nerozstříhávat papír na co nejmenší kousíčky a nesimulovat jimi sníh, paní uklízečka si zlomila nejeden smeták). Světlou výjimkou byl profesor Kuna, který si pro svůj klavír došel ještě před svítáním a tímto bych ho chtěl pochválit.

Ale abychom se vrátili k samotnému turnaji. Všech 15 zúčastněných týmů podávalo vskutku nadlidské výkony, což vedlo ke strhujícím, napínavým soubojům, k slzám smutku i radosti - a k četným zraněním.

Dopadlo to, jak to dopadnout muselo, tým Sál Království - Svědkové Jehovovi letos trofej potřetí v řadě neobhájil. Ve finále padl s druhým nasazeným - týmem KPZM (Klub Přátel Zeleného Mlíka) - po vypjatém souboji 20:25, 21:25. Třetí místo nakonec obsadily Zvraceči krve, když v souboji o třetí místo přehrály Ovečku a teplé bači.

Zlatý hattrick pro Sál Království se tedy nekonal, ale je nutno říci, že Přátelé Zelného Mlíka (po dvou druhých místech v uplynulých ročnících) si letos výhru opravdu zasloužili, jejich tým disponoval jak vynikající útočnou, tak i skvělou obrannou silou. Turnajem prošli bez jediného zaváhání a ani schopnosti Jehovistů je nedokázaly zastavit.

Nakonec bych ještě rád jmenovitě poděkoval za spolupráci při organizaci turnaje těmto osobám:

Telegraficky

13. ledna 2009

Jakub Krabec, bývalá O8.A (2009)