Europa Haus 2008

Ve dnech 21.-27. 9. 2008 se šest studentů třetích ročníků zúčastnilo zájezdu do Europa Hausu v Bad-Marienbergu.

Po strastiplné, dlouhé cestě jsme se objevili v popředí velké modré budovy, kde jsme se chvíli poté setkali se studenty z SRN, Francie, Slovenska a Polska. Motto našeho nájezdu znělo: "Unser Europa, unsere Zukunft" (Naše Evropa, naše budoucnost).

Hned druhý den jsme prošli několika seznamovacími hrami a v dalších dnech jsme pracovali na zajímavých projektech. Témata jako např. "Náš kraj, kde žijeme", "Náš jazyk" nebo "Naše návrhy na zlepšení života v Evropě" jsme mohli zpracovat pomocí portfolia nebo kratších scének. Většinou jsme pracovali v mezinárodních skupinách, takže jsme měli možnost nejen si zlepšit své jazykové schopnosti, ale i se blíže poznat se zahraničními studenty.

Poslední den jsme navštívili Evropský parlament, kde jsme debatovali s třemi vybranými politiky a také jsme byli na exkurzi v německé televizi ZDF.

Pobyt v Europa Hausu rozhodně nebyl ztráta času a mohu ho doporučit dalším zájemcům.

31. října 2008

Vojtěch Žádník, bývalá O8.A (2010)