Čistička odpadních vod 2008 - exkurze

Na úterý 24. 6. 2008 se celá naše třída těšila tak jako na málokterý den v roce. Měli jsme totiž - zcela dobrovolně - naplánovaný příjemný výlet do místní čističky odpadních vod. Všichni se až do jednoho těšili na vysvětlení mechanického a biologického procesu za doprovodu libých vůní; ze zvláštních důvodů se však před školou sešlo pouze 13 žáků.

Exkurze byla nepopiratelně zajímavá - přesto se pár lidem udělalo špatně, a tak si výlet nakonec moc neužili a spěchali domů či k doktorovi. Po našem výletu, který trval pouhé tři vyučovací hodiny, přišlo na tělocvik už jen osm statečných, co slavně přežili až do čtvrt na tři. Obrovskou zásluhu na tom má ale i prof. Sojková, která nám - chudým studentům - zaplatila zmrzlinu na exkurzi v cukrárně. Všichni se totiž shodli v tom, že matematika je velký adrenalin a počítat při tropických vedrech je životu nebezpečno. Domů jsme se již vrátili odpočatí a plní elánu napjatě očekávajíce další zajímavou exkurzi. Kterou z těch dvou mám na mysli, si už můžete domyslet sami...

28. června 2008

Petra Svatošová, bývalá 4.C (2010)