Francouzsko-české dny 2008

Letos se již potřetí studenti francouzského jazyka zapojili do mezinárodních Dnů Frankofonie, které pořádal Francouzsko-český klub Kladno. Projektu se aktivně účastnili téměř všichni a za jejich entuziasmus jim patří velký dík!

První akcí byl happening s názvem Francie v ulicích města. Studenti 2.C se, i přes nepřízeň počasí, snažili přinést alespoň trochu francouzské atmosféry do ulic Kladna.

Někteří žáci si přišli poslechnout přednášku o významných památkách kraje Bourgogne, se kterými nás ve Francouzsko-českém klubu seznámil bývalý student našeho gymnázia a cestovatel Jan Turek.

V aule proběhlo rendez-vous se současným francouzským filmem se čtyřmi krátkometrážními snímky v původním znění s titulky.

Celoškolní projekt s názvem Frankofonie, jak ji známe, co o ní víme a jak jsme ji zažili na cestách, byl v kompletní režii studentů. Studenti byli přednášejícími i posluchači současně. V rámci celého pásma proběhly prezentace informací a zajímavostí o známých frankofonních městech, symbolech Francie, frankofonii, Francii, výměnném pobytu města Kladna a partnerského města Vitry sur Seine, Belgii a spolupráci našeho gymnázia s partnerským belgickým gymnáziem, Lucembursku a nakonec zážitky z ročního studijního pobytu naší studentky v Kanadě. Během jednotlivých bloků se hrálo na hudební nástroje, zpívalo se, kreslilo a byla použita audiovizuální technika. Všichni se aktivně zapojili. Díky za skvěle odvedenou práci!

Díky všem studentům francouzského jazyka za jejich účast a pomoc během Francouzských dnů v Kladně.

Účastníci projektu

Další fotky naleznete ve fotogalerii

Díky!

15. dubna 2008