Spalovna Malešice - exkurze (O3.A)

O3.A se zúčastnila exkurze do Malešické spalovny. Takto to vidí přímý účastník:

Exkurze proběhla 30. 4. 2007 pod vedením profesorky Linhartové a profesorky Englišové. Z Kladna jsme jeli vlakem v 8:07 a dojeli jsme do Prahy na Masarykovo nádraží. Zde jsme přestoupili na metro (trasa B) a vystoupili ve stanici Kolbenova. Odtud jsme pokračovali do spalovny autobusem.

Na místo jsme dorazili okolo desáté hodiny a ihned začala exkurze. Nejprve nám řekli něco o spalovně, že tady za rok spálí 210 000 tun odpadků, že škodí životnímu prostředí jen minimálně a další údaje. Potom nám pustili krátký film se záběry z provozu. Nakonec jsme si vzali helmy a šli jsme "na procházku" spalovnou. Nejprve jsme viděli tzv. "Bunkr", kam jsou sypány odpadky z popelářských aut, pak třídění zbytků po spálení na popílek, škváru a železo a nakonec čtyři kotle, kde dochází ke spalování.

Exkurze skončila kolem 12. hodiny a my jsme se potom stejnou cestou vraceli do Kladna, přijeli jsme před půl třetí.

8. května 2007

Jindřich Škripko, bývalá O8.A (2012)