Planetárium - Astrofyzika

V úterý 31. 10. nastoupili všichni studenti maturitního ročníku místo běžné výuky do autobusu. Někteří to vnímali jako odměnu, jiní jako trest, většině to asi bylo docela jedno. Jediná věc byla jasná: jelo se do Planetária hlavního města Prahy.

Díky rakouské firmě Kapsch a elektronickému mýtu se dá říci, že jsme z celé exkurze nakonec strávili na cestách víc času než v samotném Planetáriu. Byl pro nás připraven zhruba hodinový úvod do tajemství vesmíru s názvem Astrofyzika. Těžko říct, zda to bylo pohodlnými sedačkami, temnem v sále, tím romantickým pohledem na hvězdy zrcadlící se na kupoli budovy Planetária či jímavým komentářem pana Strejčka, ale plnou pozornost udrželo jen několik psychicky velice silných osobností.

No a vzhledem k tomu, že čtvrtý ročník je přeci jen čtvrtý ročník (což je nám dennodenně náležitě zdůrazňováno), myslím, že všichni nakonec brali tenhle "výlet" jako vítané zpestření...

20. listopadu 2006

Roman Hájek, bývalá O8.A (2007) (centrum cz alt64 romanhajek)