Mezinárodní seminář EU v Bad Marienburgu

V těchto dnech se v Bad Marienbergu (Rheinland-Pfalz) konal mezinárodní seminář o EU. Účastnilo se ho 46 zástupců regionů ze čtyř evropských zemí: České republiky, Francie, Německa a Polska. Naše šestnáctičlenná výprava se skládala ze studentů ze Středočeského kraje, přesněji ze Sedlčan, ze Slaného a konečně z Kladna.

Samotný seminář probíhal v přátelské atmosféře, byl veden dvěma "teamery", Karstenem a Romanem, kteří dokázali odbourat počáteční ostych a bariéry (nejen jazykové) a zatáhli všechny do dění.

Denní program byl rozdělen do dvou bloků, dopoledního a odpoledního. V nich jsme v mezinárodních skupinách pracovali na rozličných projektech, vztahujících se k EU a ke spolupráci mezi našimi čtyřmi regiony. Přesto, že program byl volný a účast na něm nebyla povinná, nenašel se nikdo, kdo by se nechtěl zapojit.

Součástí semináře byl také výlet do města Mainz spojený s exkurzí do parlamentu. Večery jsme trávili buď procházkami po městě, nebo společně s našimi novými přáteli.

Seminář byl přínosný ve všech směrech a máme na co vzpomínat. Doporučujeme ostatním studentům našeho gymnázia, aby se rozhodně dalšího semináře, který bude probíhat na jaře 2007, zúčastnili.

18. listopadu 2006

Vojtěch Ježek, bývalá O8.A (2007)
Petra Utíkalová, bývalá O8.A (2007)