Zkoušky FCE a CAE u nás na škole

Tuto sobotu 20.1. 2024 opět organizujeme na naši škole výjezdní Cambridgeské zkoušky B2 First (dříve FCE) a C1 Advanced (dříve CAE) pro zájemce z řad našich studentů. Letos byl zájem opět veliký – přihlásilo se 58 studentů z třetích a čtvrtých ročníků. Kvůli enormnímu zájmu jsme museli zorganizovat jak dopolední, tak i odpolední turnus počítačového písemného testu (Reading, Writing, Listening), na který bude navazovat ústní část.

Studenti jsou rádi, že nemusí jet nikam daleko, že mohou zkoušku dělat ve známém prostředí a že při Speakingu, který se zkouší ve dvojicích, mohou vést dialog s někým, koho znají. Pak budou ještě necelé tři týdny čekat na výsledky, ale věříme, že budou také tak úspěšní jako naši studenti v předchozích ročnících a že většina z nich bude moci certifikát využít i místo jedné z maturitních zkoušek. Tak jim všem v sobotu moc držíme palce!

18. ledna 2024

Mgr. Veronika Mandlíková (gymnasiumkladno cz alt64 Veronika Mandlikova)