Europahaus

Ve dnech 24.9.–2.10. 2022 měli žáci ze 4.A možnost zúčastnit se projektu Europahaus v lázeňském městečku Bad Marienberg v Německu. Byli zde studenti z České republiky, Německa, Polska a z Řecka. Organizátoři si pro účastníky připravili program k tématu ekologie, a to konkrétně Earthland. I přes to, že pro nikoho ze zúčastněných nebyla angličtina rodným jazykem, tak všichni zvládli perfektně se domluvit, navázat skvělá nová přátelství a vytvořit jednotný tým. Během celého týdne se studenti učili spolupracovat, vzájemně si věřit, absolvovali mnoho přednášek o ekologii a globálních problémech, trávili čas venku a vyzkoušeli si různé druhy meditace. Část studentů se dva dny učila svářet a pájet kovy a druhá část stavěla přístřešek z vrbových stromů a proutků. Oba dva projekty byly pro většinu studentů úplně novým zážitkem a bylo vidět, že si to opravdu užívají. Téměř veškerý volný čas trávili všichni pospolu, hráli různé stolní hry nebo si povídali a zároveň zdokonalovali svou angličtinu. Návrat domů byl pro většinu velmi smutný, protože se nikomu nechtělo opustit nové kamarády.

Velké díky patří naší škole, že nám umožnila se zúčastnit tak skvělé akce, a radě rodičů za poskytnutí finanční podpory.

Každému žákovi, kterému bude nabídnuta příležitost navštívit Bad Marienberg, rozhodně doporučujeme, aby neváhal a zúčastnil se projektu.

Barbora Kušková

22. listopadu 2022