80. výročí vypálení Lidic - pietní akt

Na letošní rok připadá smutné výročí 80 let vyhlazení obce Lidice nacisty. Právě proto jsme se rozhodli pojmout uctění památky obětí lidické tragédie trochu jinak. Přes dva měsíce příprav, stovky ubrousků, několik metrů provázků, a několik stovek rukou. Výroba růží, které lemovaly poslední cestu lidických žen a jejich dětí, vybízela k dialogu a k zamyšlení nad jejich osudem. Otevírala témata a oživovala příběhy. Spojovala studenty, pedagogy i zaměstnance školy, na jejíž půdě se rodinné osudy naplnily. Ve spolupráci s Památníkem Lidice a Spolkem pro zachování odkazů českého odboje se nám tak podařil připravit důstojný pietní akt, jehož fotodokumentaci si můžete prohlédnout na facebooku školy.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách a pomohli nám tuto výjimečnou událost zrealizovat.

Marcela Šmejkalová a Adéla Vaníková

15. června 2022