Zkoušky Cambridge English nanečisto

Tento týden naše škola pořádala ve spolupráci s jazykovým centrem AKCENT již několikátý rok zkoušky Cambridge English nanečisto neboli mock testy. Tato již tradiční akce umožňuje zájemcům z řad 3. a 4. ročníků, aby si celý průběh Cambridgeských zkoušek B2 First nebo C1 Advanced (dříve FCE a CAE) vyzkoušeli a aby si ověřili, jestli jimi zvolená jazyková úroveň zkoušky je odpovídající.

Zájem byl letos naprosto jedinečný – nabídku zkoušek nanečisto využilo téměř 80 studentů, kteří celé odpoledne i podvečer prošli všemi třemi písemnými částmi zkoušky Listening, Reading + Use of English a nakonec Writing – psaní vlastních textů. Teď všichni napjatě očekávají výsledky i poslední část zkoušky – Speaking, který proběhne opět u nás ve škole a to 12.10.

Celá tato zkušenost bude předehrou k opravdovým zkouškám, které by se měly u nás konat také již poněkolikáté, pokud epidemiologická situace dovolí, a to 8.1. 2022.

Pokud studenti uspějí, budou moci touto certifikovanou a mezinárodně uznávanou zkouškou nahradit maturitní zkoušky z angličtiny a za úspěšně složenou zkoušku získat body navíc při přijímacích zkouškách na některé vysoké školy. Takže přejeme hodně štěstí jak teď v říjnu, tak i pak v lednu při opravdových zkouškách!

25. září 2021

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)