Fyzikální olympiáda 2004 - krajské kolo
Fyzikální olympiáda

V pátek 23. 4. 2004 proběhlo na Gymnáziu Christiana Dopplera v Praze krajské kolo Fyzikální olympiády v kategoriích B, C a D. Nechyběli zde ani studenti z našeho ústavu.

Největšího úspěchu dosáhl Jindřich Soukup (3.A), který zvítězil v kategorii B, kde z celkového počtu 27 účastníků byli jen 4 úspěšní řešitelé.

V kategorii C (druhých ročníků), bylo z 28 řešitelů 14 úspěšných. Karel Scheinplug (2.A) se umístil na 7.-8. místě, Josef Drda (2.C) na 10.-12. místě a Tomáš Husák (2.C) na 13.-14. místě.

V kategorii prvních ročníků, tedy kategorii D, vyšlo z celkového počtu 43 účastníků 19 účastníků jako úspěšní řešitelé. Naši studenti se umístili takto: Rudolf Rosa (O5.A) na 6. místě, Jakub Černohubý (1.A) na 7.-8. místě a Jindřich Libovický (O5.A) na 14. místě. V kategoriích C a D byli tedy všichni řešitelé z naší školy úspěšní.

Všichni doufáme, že i v dalších ročnících fyzikální olympiády budou naši studenti alespoň stejně úspěšní.

8. května 2004

Jindřich Libovický, bývalá O8.A (2007) (seznam cz alt64 jlibovicky)
Mgr. Věra Scheirichová (seznam cz alt64 verasch)