Podzimní sportovní soutěže

Atletika

V září a říjnu proběhla tradiční soutěž v atletice, tento rok nazvaná jako Středoškolský atletický pohár.

Závodilo se v disciplínách: běh na 60 m, běh na 200 m (dívky)/400 m (hoši), běh na 800 m (dívky)/1500 m (hoši), skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta 4x200 m.

V okresním kole na Sletišti (20. 9. 2018) naše dívky dokázaly zvítězit, hoši skončili na druhém místě, ale díky výborným výkonům a vysokému bodovému počtu postoupili rovněž do krajského kola.
To se konalo v Kolíně 3. 10. 2018. Hoši zde vybojovali čtvrté místo, dívky obsadily osmé místo.

Školu reprezentovali:

Hoši: Maroušek (1.C), Kašpar (2.A), Sachl, Olar, Zuska (vš. 2.B), Malec, Al Reyahi, Velich – jen OK, Pastrňák – jen OK (vš. 3.C), Tůma, Plášek, Sobotka (vš. O7).
Dívky: Dostalová, Pleskačová (obě 1.A), Černá, Berková, Vlasáková, Pilařová, Kratochvílová, Šmídová (vš. 1.B), Peerová – jen KK (1.C), Albrechtová (2.C), Černá – jen OK, Šrobová – jen OK (obě 3.A).

Basketbal

Ve dnech 22. 10. 2018 a 25. 10. 2018 se žáci a žačky středních škol utkali v hale BIOS v rámci okresního kola v basketbalu.

Hoši prohráli o jediný bod utkání o postup do semifinále a skončili šestí. Dívky s přehledem vyhrály všechna utkání a postupují do Krajského kola, které proběhne 29. 11. 2018 v Nymburku.

Školu reprezentovali:

Hoši: Konvica (O5), Mrázek, Donát M., Kostjuk, Kiml, Olar, Zíka (vš. 2.B), Janjič (2.C), Sevidov, Vejvoda (oba 3.B), Povolný (4.B).
Dívky: Kratochvílová Viola (1.B), Pilařová Jitka (1.B), Šmídová Klára (1.B), Alscherová Daniela (2.B), Chuchlerová Tereza (O6), Chuchlerová Adéla (O4), Kadlecová Zuzana (2.B), Machalíková Alena (O5).

5. listopadu 2018

Mgr. Jaroslava Tlustá