Volejbal 2006 - jak proběhla kvalifikace na národní kolo?

Dne 10. 1. 2006 se tým volejbalistů z Gymnázia Kladno zúčastnil kvalifikace o republikové kolo středních škol ve volejbale. Je s podivem, že takto prestižního turnaje se školy účastnily na vlastní náklady. Tímto bych chtěl napadnout organizátory celých středoškolských her. To, že si školy hradily všechno ze svých rozpočtů by se dalo ještě překousnout. Ale to, že pro účastníky z Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje, vyberou místo konání město Tanvald je už poněkud moc. A já to beru tak, že vyhověli favoritům z Liberce, aby nemuseli jezdit daleko. Nicméně bych chtěl za celý tým poděkovat Radě rodičů při našem gymnáziu. Přispěla nám částkou ve výši 6000 Kč a uhradila tak náklady na cestu.

Kvalifikace pro nás začala už brzo ráno. Plánovaný odjezd byl opět opožděn pozdním příchodem Petra Jakovce. Co se dá dělat - bez nejlepšího hráče přece nepojedeme. Ale nakonec jsme před sedmou hodinou ranní opouštěli Kladno. K dobré náladě v týmu přispěl i vysoký počet fanoušků, kteří nás jeli podpořit. Do Tanvaldu jsme dorazili něco málo po půl desáté.

Nebudu to protahovat. Skončili jsme druzí a do republikového kola jsme nepostoupili. Vyhrál Liberec a za námi skončil Hradec Králové. Ovšem zde bych chtěl opět podotknout něco málo na adresu organizátorů. Jak je možné, že o tak důležitou věc, kterou republikové kolo bezpochyby je, se hraje turnaj stylem každý s každým a pouze na dva vítězné sety? Při účasti tří týmu je to, podle mne velice neobjektivní.

Nutno už jen podotknout, že tým (Příbram), který jsme porazili ve finále krajského kola a díky tomu jsme postoupili do těžší skupiny, skončil v republikovém kole na třetím místě. Liberec byl druhý. Nevadí. Život nekončí a nezbývá než dodat - sportu zdar volejbalu obzvlášť.

2. února 2006

Josef Drda, bývalá 4.C (2006)