Alegorie v nikách

Výstava, která připomíná výročí založení školy před 115. lety.

Od září je možné se v kladenském gymnáziu podívat na osazené niky hlavního schodiště. Pozice zaujímají sličné dámy sochařsky vyobrazené v několika alegorických a realistických postojích a zpracované v rozdílných materiálech. Vyobrazení dam doplňuje figura tanečníka.

Každá ze soch je vytvořena jiným autorem, a přesto působí velmi kompaktním dojmem.

Myšlenka navrátit nikám jejich původní význam napadl Dagmar Šubrtovou a Zuzanu Vlčkovou z občanského sdružení Arteum, aby tato reprezentativní místa ve škole zaujala sochařská díla namísto květin.

Přijďte se podívat na odhalení soch s názvem Ticho, Anděl, Jaro od sochařek a absolventek ateliéru sochařství Kurta Gebauera na pražské UMPRUM - Diany Winklerové, Kateřiny Braunové a Dagmar Šubrtové vystavujících společně s jedním mužem sochařem Zdeňkem Maninou, který je i pedagogem našeho gymnázia.

Na setkání autorů se zájemci z veřejnosti vás srdečně zveme dne 19. 11. 2015 v 18 hodin v budově gymnázia.

Hudební doprovod přislíbil Filip Kratochvíl s akordeonem.

17. listopadu 2015

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)