Voda pro budoucnost – zpráva o předání ceny

V pondělí 22.6.2015 jsem se po 12.hodině s paní prof. Englišovou vydal z Gymnázia Kladno na Ministerstvo zemědělství, na němž jsem si měl vyzvednout cenu za 1.místo v soutěži „Voda pro budoucnost“ (psaní povídky), pořádané právě Ministerstvem zemědělství .

Po cestě autobusem a metrem jsme stanuli na půdě ministerstva. Zde nás nejdříve prohledala ochranka. Při průchodu rámem na detekci kovů jsem zvonil jako rolnička a tak jsem na vysvětlenou ukázal podezřívavému strážníkovi přezku pásku, hodinky a brýle. Ačkoliv všem muselo být jasné, že pod svetrem nenesu zbrojnici. Na druhou stranu musím uznat, že vykonal práci dobře.

Ihned po kontrole se nás ujala usměvavá slečna Mgr. Lucie Gnojková z odboru pro komunikaci. Po prohlídce bytu ministra zemědělství z 20. let minulého století, v němž však žádný ministr, jak nám bylo řečeno, nikdy nebydlel a nyní jsou v něm kanceláře, usadila v té své s tím, že pan ministr dorazí během 40i minut. Pohostila nás vodou a sušenkami a povídala si s námi, dokud nenadešel čas. Následně jsme se přesunuli do „čekačky“. Během chvíle nás pak přijal osobně pan ministr Ing. Marián Jurečka. Pan ministr mi osobně pogratuloval a předal cenu. Následovalo krátké fotografování, po němž jsme se rozloučili, pan ministr spěchal na tiskovou konferenci.

Zpět jsme se vrátili stejným způsobem, jako jsme přijeli, pouze v opačném pořadí.

Návštěva na Ministerstvu zemědělství a setkání osobně s panem ministrem byl velice zajímavý a příjemný zážitek.

25. června 2015

Marek Mika, bývalá O8 (2021)