Francouzské dny v Kladně

Naše gymnázium se každoročně na přelomu měsíce března a dubna zapojuje do Francouzských dnů v Kladně, které pořádá Francouzsko-český klub Kladno. V rámci těchto dnů mohou studenti navštívit různé přednášky, koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, dny francouzské kuchyně a také třeba zajít na francouzské trhy.

Neméně významným záměrem je také připomenout zajímavosti a půvab francouzského způsobu života, jazyka a kultury.

Francouzský jazyk dnes spojuje na 220 milionů mluvčích celého světa a 870 milionů lidí, kteří se tímto jazykem domluví. Mezinárodní dny Frankofonie, které se po celém světě konají v měsíci březnu, jsou tak jedinečnou příležitostí pro francouzsky hovořící celého světa vyjádřit vzájemnost, která je sdružuje kolem společného jazyka.

Můžete se podívat na program Francouzských dnů v Kladně a na pozvánku na trhy a koncert.

31. března 2014

PhDr. Tereza Černá (gymnasiumkladno cz alt64 tereza cerna)