Setkání našich studentů s panem prezidentem

I ve více než stoleté historii školy může něco nastat poprvé. Poprvé jsme mohli ve čtvrtek 6. 10. 2005 přivítat prezidenta republiky, který v tento den končil v Kladně svou třídenní návštěvu Středočeského kraje. Provázela jej paní Livie, hejtman kraje, pan Petr Bendl, a primátor města, pan Dan Jiránek.

Studenty i sbor mile překvapilo, že ze všech škol v kraji byla vybrána právě ta naše. Současně jsme pocítili nemalou odpovědnost za to, aby si vzácná návštěva odnesla ty nejlepší vzpomínky.

Reakce pana prezidenta předčila naše očekávání, nešetřil slovy chvály do studentských řad, odkud zaznívaly fundované otázky, reagující na aktuální dění u nás i ve světě. V panu prezidentovi se nezapřel pan profesor, když s tužkou v ruce stanul u připravené tabule, na což úsměvem reagovala paní Livie.

Setkání omezené 50ti minutami uteklo příliš rychle, zdaleka se nedostalo na všechny otázky.

Na závěr zahřála slova paní Livie, která prohlásila, že leckterá vysoká škola by mohla studenty našemu gymnáziu závidět.

Ze školy pokračoval pan prezident na setkání s občany na nám. Starosty Pavla, kde své dojmy z gymnázia ještě několikrát připomněl.

Víme, že pan prezident chválou neplýtvá a když pochválí, myslí to s největší vážností. Návštěva takto významná tedy proběhla poprvé, ale soudě podle reakcí, možná ne naposled.

11. října 2005

Mgr. Jitka Přibilová (gymnasiumkladno cz alt64 jitka pribilova)