Markéta Vlčková - výstava

Gymnázium Kladno a občanské sdružení Arteum Vás srdečně zvou na zahájení výstavy

Markéta Vlčková
PP 110, 114, 100, 113
19. 11. 2013 v 18 hodin
Galerie "V nikách", Gymnázium Kladno
Nám. E. Beneše 1573, Kladno

Markéta Vlčková absolvovala v roce 2005 Ostravskou univerzitu, obor malby u ak. mal. Daniela Balabána. V letech 2004 – 2005 byla na studijním pobytu ve Velké Británii.

Intenzivně se věnuje malbě a instalacím ve specifických prostorách. Kromě tradičních forem pracuje i s netradiční technikou fólií lepených na žaluzie. Ráda si pohrává s trojrozměrnými sochami, které i převádí do podoby grafického znaku a oživuje ho formou barevného zpracování s využitím zářivých odstínů fólií, rozšiřuje pole interpretace sochy ve veřejném prostranství. Vlastní prožitky ze soch, kterých si všímala již od dětství, začala systematicky zpracovávat tvůrčí metodou. Někdy si fotografickou dokumentaci soch pořizuje sama, jindy si ji prostě vyhledává na webových stránkách.

Od roku 2011 je kurátorkou zajímavé Galerie Prokopka, která se nachází v jídelně pražského Hotelu Prokopka.

Uskutečnila řadu samostatných výstav a účastnila se mnoha společných.

18. listopadu 2013

PaedDr. Zuzana Vlčková (volny cz alt64 zuzvlc)