Wifi sítě
Gympl_Private
Nevšímejte si, je omezena MAC adresou, a je pouze pro školní počítače, s kterými pracují učitelé.
Gympl_LAB
Opět není pro soukromá zařízení, je pro školní počítače, s kterými pracují také žáci.
Gympl_MOB
Zdánlivě otevřená síť, která je určena pro žáky od kvarty výše. Podmínkou je registrace MAC adresy. Doneste jméno, třídu, MAC adresu a já Vás zaregistruji do této sítě.
Gympl_Public
Je určena pro návštěvy, případně pro ty žáky, kteří se nechtějí registrovat. Síť má omezenou rychlost, blokované stránky a aplikace. Heslo: GymplKladno

Zásady používání školní wifi

Pokud wifi síť nepotřebujete, odhlaste se, nezabírejte na přístupovém bodu místo jiným žákům. Počet připojených zařízení k jednomu AP je omezen, proto někdy nedostanete přístup.

Žáci O1–O3 by se neměli k Internetu připojovat raději vůbec. Vše pro Vás „zajímavé“ je stejně zakázané.

Pamatujte, že v rámci sítě Gympl_MOB je vše monitorováno. V reportech jsou všechny aplikace, které spustíte, všechny stránky, které navštívíte. Přes Vaši MAC jste identifikovatelní. Chovejte se na Internetu podle toho. Není problém jedním kliknutím Váš přístup blokovat (navždy).

Nestahujte větší objemy dat, netorentujte, nenavštěvujte nevhodné stránky.

Užijte si připojení a případné problémy hlaste ideálně elektronickou poštou.

18. září 2017

Mgr. Lucie Pelikánová (gymnasiumkladno cz alt64 lucie pelikanova)