Zlatý list – účast na národním kole!

Studenti nižšího gymnázia se účastnili přírodovědné soutěže organizované Českým svazem ochránců přírody s podporou ministerstva školství: soutěže ZLATÝ LIST.

Obě družstva, postupující z kraje a hájící barvy naší školy jako SOVY Z KLADNA, úspěšně reprezentovala školu i kraj, a umístnila se na 9.místě v republikovém klání.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích. Na národním kole, ve dnech 17. – 23. v Čmelících, jsme museli prokázat teoretické i praktické dovednosti z přírodních věd. Soustředění bylo týden a kromě soutěžení jsme měli program naplněný exkurzemi, přednáškami a terénními pracemi.

V kategorii mladších postoupilo z kraje družstvo ve složení Máša Pelikánová, Julie Heroldová, Bětka Rosická, Míša Nekvinda, Ondra Varadi a Vašek Kohout z primy (psáno dle šk. r. 2012/13).

V kategorii starších postupilo družstvo z kvarty. Žáci Martina Nohejlová, Veronika Fílová, Aleš Beran, Karolína Fontánová, Tereza Dáňová a Tereza Kořánová. Protože nejel Aleš, podpořila družstvo svojí účastí na národku Radka Malcová z tercie.

BLAHOPŘEJEME A DĚKUJEME ÚSPĚCH NA NÁRODNÍM KOLE! Jde o nejlepší umístění v tomto „desetiletí“, lepší už byly pouze legendární „Bakterie“ v roce 2003 .

Děkujeme vedení školy a RR za podporu účasti na Národním kole.

3. září 2013

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)