Velikonoční test poctivosti podruhé

Těsně před velikonočními prázdninami jsme po roce zopakovali pokus otestovat poctivost našich studentů i zaměstnanců.

Odhady byly značně pesimistické, zlepšení oproti loňskému testu se neočekávalo.

Letos jsme nakoupili velikonoční zboží v hodnotě 97 Kč a nabídli ho na velikonočním stolečku na frekventovaném místě v 1. patře za tyto vyšší ceny: vajíčko a bonbóny za 5 Kč, a zajíček za 10 Kč.
K placení letos sloužilo skleněné vajíčko s kulatým otvorem.

Vše jsme nechali volně přístupné v úterý 26.3. od 8 do 14 hodin.
Pokud by všichni poctivě zaplatili dle ceníku, vybrala by se částka 255 Kč. V kasičce na nás čekalo 179 Kč.

Z obchodního hlediska jsme tedy opět neprodělali – zisk tvoří úžasných 82 Kč (byly přidány do fondu AK). Přesto do celkové poctivé částky zbývá ještě 76 Kč. Poctivost je tedy stále vlastností pouze části těch, kteří měli chuť si smlsnout. Takže po roce přejeme opět veselé Velikonoce všem, co zaplatili anebo aspoň nic nevzali.

Za tým Aktivní Kladno

27. března 2013