Tykadlo u nás ve škole

Ve středu 7. 12. 2011 k nám do školy zavítal štáb ČT na natáčení dalších dvou dílu dětského diskusního pořadu Tykadlo. Začátek natáčení byl domluven na 9. hodinu, ale ČT měla lehké zpoždění, a poté ještě chvíli trvalo, než připravili kameru a vypili si kávu.

Na začátek měli tři vybraní studenti představit naši školu a ukázat zajímavé a oblíbené učebny. Během toho se natáčela anketa u profesorů na témata pořadu a jejich odpovědi byly velice zajímavé. Když se natočil úvod o naší škole, natáčeli studenti z tříd O3 a O4 díl na téma "Jaký byl rok 2011 a jaký bude rok 2012" - zkrátka jsme měli bilancovat. K tomu nám pomohl významný host, ekonom Radek Špicar, který nám k tématu politiky a ekonomiky řekl spoustu zajímavých věcí. Díl z tercie a kvarty se bude vysílat ve středu 4. 1. 2012 kolem půl třetí, ale přesný čas ještě nevěděli ani v ČT. Poté přišla prima a sekunda a ti měli diskutovat ohledně "Atmosféry současných Vánoc". Jejich hostem byl herec Petr Vacek, který byl podle primánů velice zábavný a milý. Tento díl bude běžet už ve středu 21. 12. 2011 v 15:20 na ČT1.

Všechny natáčení velice bavilo, ale provázela ho velká nervozita, a proto po každé položené otázce Míši Maurerové následovala minuta ticha. Po natočení potřebného jsme si měli jen povídat beze zvuku ohledně témat, která nás zajímala, aby mohla paní režisérka vystřihnout nepovedené odpovědi a nahradit nás záběrem beze zvuku. Doufáme, že jsme školu představili v nejlepším duchu a že si všichni natáčení užili tak jako my.

20. prosince 2011

Viktorie Eliášová, bývalá O8 (2017)
Dominik Hanke, bývalá O8 (2017)
Julie Vinklová, bývalá O8 (2017)