Biologická olympiáda 2004 - Studentky gymnázia uspěly v přírodovědné soutěži

Ústřední kolo Biologické olympiády, které se uskuteční počátkem května v Hradci Králové, bude mít zástupce z kladenského regionu v osobě devatenáctileté Barbory Čepelové. (...) Studentka čtvrtého ročníku Gymnázia Kladno totiž zvítězila v krajském kole, jenž se konalo ve Slaném. (...)

Olympiáda měla tři části - test obsahující třicet otázek zaměřených na všeobecné znalosti, poznávání třiceti přírodnin, patnácti živočichů a téhož počtu rostlin a praktickou část zahrnující tři úkoly. Pro Barboru Čepelovou však nebyla žádnou novinkou. V minulosti se krajského kola zúčastnila na různých úrovních již šestkrát.

Vztah k biologii má velice blízký, stejně jako její kolegyně ze třetího ročníku Lenka Horáková, která v krajském kole skončila třetí. U obou dvou dvou dívek ho řadu let podněcují jejich rodiče a studentky o tento obor projevují velký zájem. (...)

Gymnazistky Barbora Čepelová a Lenka Horáková se navíc jako asistentky tradičně účastní jednotýdenních ekologických kurzů, na které obvykle jezdí všichni studenti prvních ročníků. Čepelová by se v budoucnu ráda zabývala terénní biologií. (...)

23. března 2004

Kladenský deník