Lyžařský výcvikový kurz 2011 - první běh (1.B, 1.C a část O5)

Ve dnech od 9. 1. 2011 do 16. 1. 2011 se třídy 1.B a 1.C zúčastnily povinného lyžařského výcviku spolu se skupinou žáku z O5. Vedoucím jednotlivých družstev - profesorům L. Cyprisovi, T. Černé, B. Berdychové, T. Podpěrové a J. Zahradníkovi se za týden podařilo i z členů třetího družstva vycvičit konkurenty na vítězné pozice při závodech.

Po příjezdu na lyžařský výcvik bylo velmi pěkné počasí, ale postupem času se začalo kazit, až na konec výcviku bylo dokonce i nad nulou a pršelo. Využily se všechny možnosti, kde se dalo jezdit, a tak jsme podle výkonnosti vyzkoušeli všechny, nebo alespoň většinu sjezdovek. V kritickém třetím dni jsme využili možnosti nočního lyžování na sjezdovce zvané "Bílá labuť", za krásného počasí a výhledu nejen na okolí, ale i na osvětlená místa ve městě, takže se nám naskytla opravdu nezapomenutelná chvíle.

Vedle velmi vytíženého pana doktora Šmejkala musíme pochválit i personál včetně kuchařek a poděkovat jim.

27. ledna 2011

Matěj Homér, bývalá O8 (2014)