Znaky měst

Naše škola se zapojila do soutěže a rekordu ve vytvoření znaku města či obce z odpadových materiálů. Agentura Dobrý den z Pelhřimova nám v lednu pošle certifikát za účast na rekordní galerii znaků. Nejlepší čtyřicítka znaků ze Středočeského kraje je nyní vystavena v Zámecké galerii v Kladně. Hodnotící komise sestavená ze zástupců krajského úřadu a společnosti Eko-kom vybrala nejlepších deset znaků, jejichž autoři budou odměněni cenami. Podívejte se na konečné pořadí krajské soutěže znaků měst a obcí včetně ukázek znaků.

Bohužel znaky vytvořené týmy z kvarty vyřadil jiný ze znaků Kladna přesto, že některé naše znaky jsou opravdu moc pěkné. Ale každé město nominovalo pouze jeden jediný exponát.

Všechny znaky vybrané pro krajskou výstavu v lednu poputují na celostátní výstavů znaků v Brně. Všechny školy, které se soutěže zúčastnily a které jsou zapojené do programu Recyklohraní, budou mít do konce prosince připsány body za účast v soutěži.

Ještě jednou studentům děkujeme za zapojení se do této netradiční akce, věříme, že je vytváření znaků bavilo, zajímavě využili odpadové materiály a podpořili akci spojenou s naším městem.

15. prosince 2010

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)