Ústavu jaderného výzkumu v Řeži 2009 - exkurze

Dne 3. 4. 2009 se třída 1.B zúčastnila exkurze do Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. Třídu doprovázeli profesor Kuna a profesorka Englišová. Do ÚJV jsme dorazili kolem deváté hodiny. Exkurze se skládala ze dvou částí. V první části jsme se dozvěděli něco o tom, proč vlastně ústav funguje a co zkoumá a v té druhé jsme si zblízka prohlédli jaderný reaktor a dozvěděli se něco o tom, jak pracuje. Prošli jsme detektorem kovu, vyzkoušeli si, jak se odstraňují použité válečky z reaktoru a nakonec jsme prošli zkouškou proti radioaktivnímu znečištění oděvu. Exkurze byla velice poučná v oboru chemie, ale zasáhla myslím trochu i do oblasti fyziky. Děkujeme tímto, že nás paní profesorka vytáhla na tento zajímavý výlet.

4. května 2009

Eliška Černá, bývalá 4.B (2012)