Vermikompostér

Nový školní rok naše třída O3.A zahájila zajímavým projektem - vermikopostováním.

Po vzájemné domluvě a za pomoci paní profesorky Nedvědové jsme si u společnosti Ekocentrum Litoměřice objednali vermikompostér a po dodání žížal jsme mohli vesele začít s krmením a péčí o naše malé a užitečné kamarády. Nejen že máme možnost pozorovat a získat pár zkušeností s těmito tvory, ale díky skvělému přírodnímu hnojivu, produkovanému žížalami, nám bude vzkvétat i školní flóra.

U žížal se zatím střídáme a poctivě nosíme všelijaké dobroty, jako jsou slupky od brambor, okurek nebo různé ovoce. Doufejme, že se jim bude dařit - my se o to rozhodně pokusíme.

14. září 2008

Petra Šnoblová, bývalá O8 (2014) (seznam cz alt64 feetulle)