Exkurze v huti Poldi

Dne 19. 2. 2008 se třída O6.A v čele se svou třídní zúčastnila exkurze do areálu firmy POLDI Hütte. Exkurze probíhala za plného provozu, takže studenti mohli shlédnout většinu strojů v akci.

Byli jsme seznámeni s výrobou nástrojových a konstrukčních ocelí, procesem odlévání ingotů, shlédli jsme přípravu polotovaru pro export i dnes již téměř historicky vzhlížející parní buchary, které se zde ještě před nedávnem používaly.

Vše provázel odborný výklad, který byl narušován častými dotazy ze strany studenstva. Bylo vidět, že náš průvodce má velké znalosti o provozu, neboť byl nucen čelit otázkám velice rozdílné tématiky, jako například k čemu se ve výrobě využije láhev s plynným argonem nebo jaké vzdělání musí mít vedoucí pracoviště.

S průběhem exkurze jsme byli převážně spokojeni, protože jsme si rozšířili obzor o tématice, která je s naším městem velmi úzce spjata, a měli jsme možnost to vidět na vlastní oči. Největším překvapením studentů bylo, že si museli před vstupem nasadit přilby...

26. února 2008

Martin Palounek, bývalá O8.A (2010) (centrum cz alt64 trao)