Dobrovolné dárcovství krve 2007

Snaha paní profesorky Nedvědové a některých studentů čtvrtého ročníku, přimět plnoleté studenty Gymnázia Kladno k pravidelnému dárcovství krve, se bohužel nesetkala se širší odezvou. A tak se nás dne 23. 10. 2007 v šest hodin ráno (!) sešlo před vrátnicí kladenské nemocnice jen 5 - výše zmíněná paní profesorka, tři studenti a jedna studentka (všichni ze 4.C). Osobně jsem byl mile překvapen, kolik lidí se vydalo takhle brzy ráno darovat krev (s námi určitě přes 60). My jsme, jakožto noví dárci, museli absolvovat více vyšetření, odběr krve na testy a také nějaké to papírování, ale vše šlo hladce a nikde jsme nemuseli déle čekat. Samotný odběr cca 0,5 l krve byl rychlý a bezproblémový a nikomu z nás se po něm příliš nepřitížilo. Závěrem dodávám, že stejná akce bude probíhat tento školní rok ještě jednou (termín bude upřesněn), a doufám, že se nám napodruhé podaří přesvědčit více lidí. Vás to téměř nic nestojí a jinému to může zachránit život...

23. října 2007

Jakub Cibulka, bývalá 4.C (2008) (seznam cz alt64 cvibl)