Botanická zahrada - exkurze (1.A)

I přes všechny nástrahy, které nám vznikly v dopravě, jsme se 21. 6. dostali do našeho cíle - Botanické zahrady v Praze.

Botanická zahrada Univerzity Karlovy je jednou ze tří významných botanických zahrad v Praze. Byla univerzitou založena roku 1775 na Smíchově.

Zahrady jsou rozděleny na venkovní a skleníkové, kde se platí vstupné. V době naší návštěvy byla ve sklenících také výstava kaktusů a jejich prodej, kterého někteří využili k nákupu suvenýrů z cesty. Všichni jsme ale prošli krásnou sbírku rostlin z vlhkých subtropů podle světadílů původu rostlin, která je umístěna pod širým nebem.

Naštěstí jsme měli i krásné slunečné počasí (i když malinko sprchlo), takže jsme si všechny rostliny i celý výlet mohli náležitě užít.

25. června 2007

Markéta Literová, bývalá 4.A (2010)