Roztoči v tomto tisíciletí - přednáška

Dne 21. 3. proběhla na naší škole v rámci Semináře z biologie přednáška o roztočích. Přednášejícím byl prof. Jaroslav Smrž vyučující na PřF UK v Praze.

Pan profesor patří mezi naše i mezinárodní kapacity v tomto oboru a je znám jako vynikající popularizátor entomologie a dalších biologických oborů. Právem jsme se na jeho vystoupení těšili.

A přednáška byla skutečně vynikající. Ačkoliv jsme se pro velký zájem téměř nevešli do našeho přednáškového sálu, ani po přestávce si nikdo z nás nenechal ujít zajímavé a občas i napínavé či veselé "vyprávění" ze života roztoče.

Děkuji za zájem studentů o toto téma, za účast dalších hostů a samozřejmě panu profesorovi za přínosnou přednášku!

Doufáme, že to není naposledy, co se "vrátil na místo činu" (dle jeho slov). Náš ústav je totiž jeho "rodným gymnáziem".

Tedy děkujeme a na shledanou!

9. dubna 2007

Mgr. Lenka Smyčková (gymnasiumkladno cz alt64 lenka smyckova)